کاربرد گوی فولادی فورج

گوی های فولادی ، گوی هایی هستند که به دلیل استحکام برای ساخت آنها از فولاد استفاده میشود . این گوی ها با روش های مختلفی ایجاد می شوند اما بهترین روش آن فورج است.در ادامه به چند کاربرد گوی فولادی فورج خواهیم پرداخت.

این گوی ها می توانند در سایز های متفاوت ، بزرگ یا کوچک بسته به نیاز مشتری یا صنایع مربوطه تولید شوند.

بهترین روش برای تولید گوی فولادی ، روش فورج است چرا که گوی های فورج دارای سطحی بسیار صاف و بدون هر گونه عیب های سطحی و تغییر شکل می باشند که باعث افزایش کارایی آن ها در خرد کردن مواد معدنی گوناگون می شود. این گوی ها چگالی بسیار بالاتری نسبت به گوی های دیگر دارند. بالا بودن چگالی این گوی ها باعث شده است تا طول عمر و بهره وری آنها افزایش یافته و دیرتر دچار شکستگی و سایش شوند.در نتیجه کاربرد زیادی در صنعت دارند .

گوی فولادی فورج

کاربرد های گوی فولادی در صنایع

گوی های فولادی کاربرد های زیادی دارند ، که به چند کاربرد ان به اختصار می پردازیم.

کاربرد در آسیای معدن مس

برای آسیا کردن مس در معادن مس از گوی های فولادی فورج استفاده می شود .به دلیل وجود منابع و معادن مسی فراوان در کشور این صنعت بسیار پرسود است و در ایران نیز رونق بسیاری دارد . از جمله معادن مس می توان به معادن مس کرمان و رفسنجان اشاره کرد .

کاربرد در آسیای معدن های سنگ آهن

سنگ های آهن آسیا شده کاربرد زیادی در کارخانه ها و صنایع مختلف دارند . برای آسیا کردن سنگ های آهنی از گوی های فلزی فورج استفاده می شود .

کاربرد در کارخانه های سیمان

از گوی های فولادی در کارخانجات سیمان نیز استفاده می شود .

کاربرد در گندله سازی

در تولید گندله ( گلوله های کوچک ساخته شده از نرمه های سنگ آهن ) نیز از گوی های فولادی فورج استفاده می شود .

کاربرد گوی  فولادی فورج

امیدواریم در این مقاله با کاربرد های گوی فولادی فورج آشنا شده باشید .