مزایای گوی فولادی فورج

در این قسمت می خواهیم به بررسی مشخصات و مزایای گوی فولادی فورج بپردازیم . برای آشنایی بیشتر با فورج و مراحل آن میتوان به مقاله های دیگری که نوشته شده مراجعه کرد.

گوی فولادی فورج همانطور که از نامش پیداست ، از فولاد ساخته می شود و چون فولاد فلزی سخت و مقاوم است ، گوی فولادی فورج نیز بسیار محکم و مقاوم است و به همین سبب در صنایع مختلف ، کاربرد فراوان دارد . این گوی ها در اندازه های مختلف تولید می شوند که اندازه معمولی آن بین ۲۵ میلی متر تا ۱۰۰ میلی متر می باشد .

گوی- فولادی-فورج

کاربرد

از گوی های فولادی فورج برای شکستن و خرد کردن انواع مواد معدنی استفاده می شود . برای اینکه این گوی ها کاربرد خوبی داشته باشند باید از نظر سختی و استحکام دارای کیفیت بالا باشند به همین دلیل تولید گوی های فولادی زیر نظر مستقیم کارشناسان و متخصصان انجام می گیرد تا بر روی ساخت آن از نظر سختی ، درصد فولاد و ترکیبات شیمیایی دیگر استفاده شده در آن به صورت دقیق نظارت شود و در نتیجه محصولی دقیق با استحکام زیاد وارد بازار شود.

از گوی های فولادی فورج برای شکستن و خرد کردن انواع مواد معدنی استفاده می شود . برای اینکه این گوی ها کاربرد خوبی داشته باشند باید از نظر سختی و استحکام دارای کیفیت بالا باشند به همین دلیل تولید گوی های فولادی زیر نظر مستقیم کارشناسان و متخصصان انجام می گیرد تا بر روی ساخت آن از نظر سختی ، درصد فولاد و ترکیبات شیمیایی دیگر استفاده شده در آن به صورت دقیق نظارت شود و در نتیجه محصولی دقیق با استحکام زیاد وارد بازار شود .

مزایا

کی از دلایلی که گوی های فورج بیشتر از انواع دیگر گوی ها در صنعت کاربرد دارند این است که گوی های فولادی فورج دارای سطح صاف هستند و هیچ گونه اعوجاج یا تغییر شکل ندارند . این ویژگی باعث افزایش بازدهی در روند خردشدن می شود .

یکی دیگر از دلایلی که گوی های فورج را در صنعت محبوب می کند ، چگالی بالا ، مقاومت و استحکام زیاد آنها است . عدم ساییدگی و شکستن این گوی ها باعث می شود هنگام کار ، این گوی ها از بین نرون و در نتیجه می توان از آنها به مدت طولانی در معادن و صنایع استفاده کرد . این ویژگی باعث می شود میزان مصرف آنها در صنعت کمتر شده و نتیجتا میزان خرید این گوی ها نیز کاهش یابد .

علاوه بر موارد ذکر شده درباره مزایای گوی های فولادی فورج ،می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد :


گلوله های فولادی فورج دارای کیفیت ثابت هستند و ، یعنی ساختار درونی و برونی آنها دارای تفاوت اندکی هستند .

خواص مکانیکی گلوله های تولیدی به روش فورج ، بالاتر از سایر گلوله ها می باشد زیرا در فرآیند فورج عیوب داخلی موجود در ساختار فولاد حذف می شود و ساختار بهبود می یابد .