جنس گوی فولادی فورج

برای تولید هر محصول نیاز است تا مناسب ترین مواد اولیه از نظر چکش گیری،مقاومت و سختی را تهیه کنیم تا به محصولی با کیفیت عالی و دلخواه برسانیم .حال ما نیز برای تولید با کیفیت ترین گوی فولادی فورج ، نیاز داریم تا جنس گوی فولادی فورج مطابق با نیاز ما در انعطاف ،سختی ،مقاومت یا چکش پذیری و… مورد نیاز ما باشد .

گوی فولادی فورجی

برای اطلاعات بیشتر روی کلمه فورج کلیک کنید :

در ادامه برخی از فولادها و آلیاژ هایی را که در فورج استفاده می کنیم را معرفی می کنیم:

گلوله فولادی آلیاژی

ازگلوله فولادی دربالمیل، بطورگسترده ای درخطوط تولید پودرهایی مانند مس ،سرب ، روی، آهن، سیمان، سیلیکات، مواد نسوز، مواد ساختمانی و سایر کانی های فلزی وغیرفلزی استفاده می گردد.چرا که این گوی های فولادی فورج ، در برابر سایش دارای مقاومت زیادی هستند و برای کاربرد در شرایط سخت از بهترین گزینه ها هستند و علاوه بر آن باعث کاهش اندازه ذرات و پراکنش ریز سیالاتی با گرانروی بالا از خود را ارائه می‌دهند.
 

گلوله های تولیدی دارای مشخصات شیمیایی زیر هستند :

مشخصات شیمیایی
گلوله فولادی ۷۰Cr2

و هم چنین این گلوله ها دارای مشخصات فنی زیر هستند:

مشخصات فنی

آلیاژ آلومینیوم

با مقایسه تنش های جاری در فورج آلياژهای آلومينيم در ۲۷۰ تا ۳۵۰ و نرخ تغييرات از ۴ تا ۱۰ در فولاد ۱۰۲۵ را با نرخ تغييرات حرارت در آلياژهای ديگر مشخص مي‌كند. تنش های جاری سبب پايين بودن فشار مورد نياز برای فورج هستند، اگر چه، فشار حقيقی قطعه فورج معمولاً بيشتر است زيرا مراحل ديگر فاكتورهايی را به چارچوب بالا اضافه می كنند. براي بعضی از آلياژها آلومينيوم از ضعيف تا متوسط مانند ۱۱۰۰ و ۶۰۶۱، تنش های مخصوصاً‌ آلياژهای سری xxx7 مانند ۷۰۷۵، ۷۰۱۰، ۷۰۴۹،۷۰۵۰ ، تنشهای جاری و در نتيجه فشار فورج در مقايسه با فولاد بيشتر است. بالاخره، آلياژهای ديگر آلومينيوم، مانند ۲۲۱۹ ، تنش های جاری كاملاً مشابهت با فولاد دارد. اما استفاده از آلیاژ آلومینیوم در مقایسه با آلیاژ فولادی به صرفه نیست.

آلیاژ فولاد ضد زنگ

از این آلیاژ بیشتر برای لجن کوچک آسیاب فولادی ضد زنگ (mrcaddy)،استفاده می شود ، آسیاب ۸۴۰۰ با یک بدنه فولادی نیز در برابر کار های سخت و آسیب های کوچک مقاوم است.

کروم فلزی است که در ۱۸۷۵ درجه سانتی گراد ذوب شده و وزن اتمی آن ۵۲ و جزو شبکه کریستالی حالت اول می باشد. این عنصر در آهن گداخته مایع حل شده و در محلول های انجماد آهن گاما و آلفا باقی می ماند و مجاورت کربن با آن تولید کربور ساده و مضاعف آهن و کرم می کند. و یکی از اصلی ترین عضو برای آلیاژ عناصر مقاوم است.در فــولاد زنگ نزن باید مجموع عناصر کروم و نیکل بیشتر از ۲۰ درصد باشد.

فولاد ساختمانی

این فولاد جزء فولادهای معمولی با درجه کیفیت ۱, ۲ و ۳ است که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.

 آلیاژهای فولادی مولیبدن دار

مولیبدن مانند کروم در مقاومت در برابر خوردگی فــولاد را افزایش میدهد . مولیبدن همچنین می تواند سختی ، چقرمگی و مقاومت کششی فولاد را افزایش دهد .

افزودن مولیبدن به فولاد مقاومت آن را در برابر سایش افزایش می دهد و مقدار آن در فولادها معمولا بین ۰/۲۵ الی ۰/۵ درصد می باشد. فولادها با مقدار قابل توجه عنصر مولیبدن به نام فولاد ابزار A شناخته می شوند .

از این رو جنس گوی فولادی فورج از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .