آسیای معادن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ،استخراج مواد معدنی و استفاده از آنها افزایش یافته است . اما نمیتوان از مواد معدنی آنگونه که از دل زمین استخراج می شود استفاده کرد. برای استفاده از این مواد معدنی سخت و استخراج شده لازم است تا، آنهارا به شکل مورد نیاز خود در آوریم .این کار با استفاده از آسیا ی معادن و به دست آوردن مواد اولیه در صنعت می باشد.

برای به دست اوردن اجناس تولیدی با کیفیت،باید مواد اولیه نیز بهترین کیفیت را داشته و علاوه بر آن ابزار آلات مورد استفاده نیز باید دارای کیفیت مناسب باشند .

اما دلیل دیگری نیز برای اطمینان از کیفیت ابزار آلات مورد استفاده نیز وجود دارد. امروزه با افزایش کاربرد های صنعتی از مواد معدنی، همواره تلاش می شود تا از هدر رفت مواد اولیه و دور ریز آن کاهش پیدا کند. از مهم ترین راهکار ها برای افزایش بهره وری استفاده از آسیاهایی با کیفیت مناسب است.

انتخاب مناسب

علاوه بر استفاده از آسیاهای با کیفیت مناسب، باید آسیا را مناسب با نیاز خود انتخاب کنیم . با توجه به جنس مواد معدنی مورد استفاده ، و میزان فشار و دیگر پارامتر هایی که در انجام فرآیند آسیا باید دقت و توجه شود.

برای یک آسیا دارا بودن کیفیت مناسب در خروجی، عامل بسیار مهمی در طی یک فرآیند است. اولین و شاید مهم ترین ابزار تاثیر گذار، میتواند سنگ آسیا باشد. چراکه این سنگ واسط بین دستگاه آسیا و مواد معدنی است . و بیشترین اصطکاک و ضرب دیدگی را شامل می شود . این سنگ همواره در حال تحمل فشار برای خورد کردن و تغییر شکل مواد معدنی است . به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که ما به دنبال مواد معدنی با کیفیت بالا هستیم که دقیقا به شکل دلخواه در آمده باشد و نیاز به آسیا کردن دوباره یا تعویض مواد اولیه و دوباره کاری نداشته باشد. علاوه بر اینها ما در حال تلاش برای جلوگیری ازدور ریز مواد اولیه در صورت کند بودن یا شکستگی سنگ آسیا هستیم.

سنگ آسیا

طول عمر سنگ آسیا

تا اینجا درباره اهمیت کیفیت خروجی در آسیا ی معادن را گفتیم . حال مسئله طول عمر و کاربرد سنگ آسیا است .

صاحبان آسیای معادن هزینه های زیادی برای خرید سنگ آسیا و جاگذاری آن در دستگاه آسیا متحمل می شوند. پس هر چه طول عمر و بهره وری سنگ آسیا بیشتر باشد این به نفع صاحبان آسیای معادن خواهدبود.

در مقاله جنس و طول عمر گوی فولادی فورج می توان اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورد.